NOVÉ VYHĽADÁVANIE

Aký sa dá očakávať vývoj cien bytov a domov?

Ako môžu predražiť hypotéky? Ako vás ovplyvní vysoká inflácia a rastúce úroky?
Výsledky vyhľadávania
Pridané Reality ILP s.r.o. na 13. februára 2023
0

Úrokové sadzby na hypotékach stále rastú, pripadá mi to ako zatiaľ nekončiaci rast, čo naďalej spôsobuje klesanie cien nehnuteľností. V súčasnosti je veľmi ťažké predikovať ďalší vývoj. Vstupuje do toho veľa faktorov a skutočností, ktoré nevieme ovplyvniť.

Je čas zvážiť, či nie je lepšie si dať schváliť úver už teraz a nie neskôr. Na trhu existujú produkty, ktoré vám zaistia dnešnú úrokovú sadzbu a dohodnuté podmienky na šesť mesiacov, aj keď ešte nemáte nehnuteľnosť, ktorú chcete kúpiť.

Vývoj Cien Bytov A Domov

Aký sa dá očakávať vývoj cien bytov a domov?

Priemerný mesačný príjem rodiny do 40 rokov v Spišskej Novej Vsi je 1 500 € mesačne. Z tohto príjmu je možné použiť na splácanie všetkých úverov maximálne 600 € mesačne. Ak by sa celá táto suma použila na splátku hypotéky, výška hypotéky je za dnešných podmienok 120 000 €.

Pred rokom o tomto čase bola úroková sadzba cca 1% a splátka pri výške hypotéky 120 000 € vychádzala 380 € mesačne. Za splátku 600 € mesačne by ste pred rokom mali hypotéku vo výške 185 000 €. Ak bude 6% úroková sadzba tak za splátku 600 € mesačne dostanete len 90 000 € hypotéku.

Aký Sa Dá Očakávať Vývoj Cien Bytov A Domov?
Ako Môžu Predražiť Hypotéky?
Aký Sa Dá Očakávať Vývoj Cien Bytov A Domov?

Stojí za to riešiť to už dnes a zafixovať úrokovú sadzbu?

Ceny starších nehnuteľností v našej lokalite výrazne klesli, avšak u novostavieb nie je predpoklad výrazného poklesu. Skôr si myslím, že budú stagnovať, aspoň pre najbližšie obdobie v roku 2023.
Ing. Iva Zvolenská
 • Vyhľadávanie ponúk

  0 € do 500 000 €

  Viac možností vyhľadávania
 • Typy Nehnuteľností

 • Nehnuteľnosti v meste

 • Referencie

 • Z vlastnej skúsenosti môžem ohodnotiť túto firmu všetkými hviezdičkami. Profesionálny, ale hlavne ĺudsky prístup od všetkých členov. Vrelo odporúčam využiť služby, ktoré ILP, s.r.o. ponúka. Prajem všetko dobré.

  Anna Vrabľová Avatar Anna Vrabľová
  1. decembra 2023

  Je to špička v predaji a prenájme.👍🍀

  peter endel Avatar peter endel
  30. novembra 2023

  Jedna z firiem, ktorej záleží na spokojnosti klientov. Vždy majú pre Vás milé slovo, ľudský prístup, snažia sa nájsť riešenie v prospech klienta. Odporúčam všetkými desiatimi.

  Jana Sýkorová Avatar Jana Sýkorová
  29. novembra 2023

  Som veľmi milo prekvapená s akým krásnym pohodovým prístupom som sa vo firme ILP stretla. V dnešnej dobe je zázrak nájsť milých a ochotných ľudí. Nech sa vám darí ste super a budem vás všade kam pôjdem len a len odporúčať. Ste super. Dávam 5*

  Erika Konárska Pecher Avatar Erika Konárska Pecher
  26. novembra 2023

Porovnaj zoznamy