NOVÉ VYHĽADÁVANIE

Aký sa dá očakávať vývoj cien bytov a domov?

Ako môžu predražiť hypotéky? Ako vás ovplyvní vysoká inflácia a rastúce úroky?
Výsledky vyhľadávania
Pridané Reality ILP s.r.o. na 13. februára 2023
0

Úrokové sadzby na hypotékach stále rastú, pripadá mi to ako zatiaľ nekončiaci rast, čo naďalej spôsobuje klesanie cien nehnuteľností. V súčasnosti je veľmi ťažké predikovať ďalší vývoj. Vstupuje do toho veľa faktorov a skutočností, ktoré nevieme ovplyvniť.

Je čas zvážiť, či nie je lepšie si dať schváliť úver už teraz a nie neskôr. Na trhu existujú produkty, ktoré vám zaistia dnešnú úrokovú sadzbu a dohodnuté podmienky na šesť mesiacov, aj keď ešte nemáte nehnuteľnosť, ktorú chcete kúpiť.

Vývoj Cien Bytov A Domov

Aký sa dá očakávať vývoj cien bytov a domov?

Priemerný mesačný príjem rodiny do 40 rokov v Spišskej Novej Vsi je 1 500 € mesačne. Z tohto príjmu je možné použiť na splácanie všetkých úverov maximálne 600 € mesačne. Ak by sa celá táto suma použila na splátku hypotéky, výška hypotéky je za dnešných podmienok 120 000 €.

Pred rokom o tomto čase bola úroková sadzba cca 1% a splátka pri výške hypotéky 120 000 € vychádzala 380 € mesačne. Za splátku 600 € mesačne by ste pred rokom mali hypotéku vo výške 185 000 €. Ak bude 6% úroková sadzba tak za splátku 600 € mesačne dostanete len 90 000 € hypotéku.

Aký Sa Dá Očakávať Vývoj Cien Bytov A Domov?
Ako Môžu Predražiť Hypotéky?
Aký Sa Dá Očakávať Vývoj Cien Bytov A Domov?

Stojí za to riešiť to už dnes a zafixovať úrokovú sadzbu?

Ceny starších nehnuteľností v našej lokalite výrazne klesli, avšak u novostavieb nie je predpoklad výrazného poklesu. Skôr si myslím, že budú stagnovať, aspoň pre najbližšie obdobie v roku 2023.
Ing. Iva Zvolenská
 • Vyhľadávanie ponúk

  0 € do 500 000 €

  Viac možností vyhľadávania
 • Typy Nehnuteľností

 • Nehnuteľnosti v meste

 • Referencie

 • Vďaka tejto milej skupinke ľudí sme si našli náš vysnívaný budúci domov. Spolupráca prebehla bez problémov, zodpovedané boli všetky naše otázky.
  Ďakujem ?

  Ľubomíra Bdžochová Avatar Ľubomíra Bdžochová
  24. marca 2022


  Vsetko TIP-TOP!!! Genialny team, super spolupraca. Skvely rozhlad v kazdej oblasti. Velmi velmi sme vdacny ILP ze sme s ich pomocou nasli nase vysnivane byvanie ?

  Dagmara Almášiová Avatar Dagmara Almášiová
  7. februára 2022


  Ďakujeme za vašu pomoc pri hľadaní domčeka a pomoc pri predaji bytu, milí, ochotní a ústretoví ľudia, čo nemajú problém vybaviť a vyriešiť aj nemožné... ste SUPEEER ??
  pozdravujeme papagájicu Loruuuu

  Mgr. Daniel Recký Avatar Mgr. Daniel Recký
  7. novembra 2021


  Maximálna spokojnosť... super spolupráca, komunikácia

  jana poradiova Avatar jana poradiova
  7. novembra 2021

Porovnaj zoznamy